Audity nemovitostí a PENB​

Energetický audit je služba, která detailně popisuje a hodnotí skutečný stav spotřeby energie a navrhuje účinná opatření k jejímu snížení (mnohdy i beznákladová).

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) slouží pro jednoduché zhodnocení budovy z hlediska její energetické náročnosti. Dobře poslouží jak stávajícím majitelům, ale i realitním kancelářím a zájemcům o nemovitost jako jeden z nástrojů pro stanovení výše kupní ceny nebo nájmu. Nestane se vám, že byste koupili „zajíce v pytli“, jelikož budete informováni o energetické náročnosti nemovitosti. Nabízíme vám ověřenou hodnotu, ze které si můžete odvodit roční náklady na energie.

Podpis smlouvy při pronájmu nebo prodeji nemovitosti jako celku je podle zákona možný jedině se zajištěným PENB. Při stavbě či přestavbě si štítek musíte zajistit dřív, než zažádáte o stavební povolení. V případě prodeje bytu je také povinností prodávajícího vystavit kupujícímu PENB (stejně tak při pronájmu). V případě bytů je posuzována energetická náročnost celého bytového domu.

Součástí průkazu je energetický štítek. Budova je hodnocena známkou A až G, kdy A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G nejméně šetrnou. Dále obdržíte i návrh ke snížení spotřeby budovy.

V rámci auditu nemovitostí a PENB spolupracujeme se společností Comfort space

Máte zájem o tuto službu? Napište nám!

*
*
*
*
email: